Подорожник
Давно не писала,не вистачає часу на всі життєві задуми.
Але,тема є,вона висить ще з моря.Звернула увагу скільки молодих буд-то би здорових людей кашляють.Літо ж на вулиці:сонце,море навколо і такий несамовитий кашель.
Психосоматика говорить нам про те, що кашель, не викликаний бронхітом, астмою або іншими захворюваннями, що символізує бажання людини голосно заявити про себе, привернути увагу.
Першіння в горлі і бажання відкашлятися виникає в той момент, коли внутрішній критик не згоден із думкою оточуючих, але не наважується заперечити відкрито.Це на замітку,якщо вже нічого не допомагає.
Погано впливає на бронхо-легеневу систему звичайно куріння,і це напевно одна з головних причин річного кашлю.
Ось тому сьогодні про ПОДОРОЖНИК.
Назва «подорожник» в перекладі з латинської мови означає «підошва» і «водити» або «слідувати». І рослина отримало назву неспроста. Справа в тому, що подорожник розкидає свої насіння (до речі,одна рослина дає приблизно 60.тис насіння), які при сирій погоді розбухають і стають клейкими. Вони легко приклеюються до підошов взуття людини, і, таким чином, розносяться і поширюються скрізь, де живуть і ходять люди.
Ось ці -то насіння нам від кашлю і потрібні.Зараз вересень - саме час заготовляти сировину для лікування,а кому-то в терміновому порядку збирати і пити.
Насіннєвий відвар подорожника – ідеальне відхаркувальний засіб при сильному кашлі. Прийом відвару можна поєднувати з медом при бронхіальній астмі, туберкульозі, кровохарканні, легеневій раку, коклюші.
Беремо столову ложку сухих або свіжих насіння подорожника великого, заливаємо склянкою води, доводимо до кипіння на малому вогні кип'ятимо не більше двох хвилин. Потім відставляємо для настоювання, і проціджуємо. Приймати цей відвар слід по дві столові ложки до їжі (за двадцять хвилин),
Добре допомагає від кашлю і, якщо розтерти свіжі листя подорожника , додати невелику кількість води і нагріти суміш до кипіння, остудити трохи підсолодити медом.
А можна зробити мікс-чай подорожника з м'ятою,материнкою,мелісою,якими улюбленими травками і пити час від часу.Особливо це корисно курцям.Їм, моїм курцям і присвячую цей матеріал.
Насіннєвий відвар подорожника вживають також при безплідді,гормональної недостатності і зниженою статевої функції. Цим засобом можна полоскати ротову порожнину при пародонтозі.
Ну а листочки...?У мого чоловіка, подорожник - улюблена трава.Яка б болячка не трапилася;поріз,нарив - прив'язує на ніч або на добу і все пройшло.Тільки листочок помити милом, не забудьте!
Трава подорожника - порятунок від багатьох болячок.Листя подорожника великого активізують процеси травлення, підвищують апетит, корисні при здутті живота, коліті, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, пухлинах шлунка і кишечника, захворюваннях жовчного міхура.
Тільки от з підвищеною кислотністю,його краще не приймати.
Настій із свіжого листя діє як тонізуючий при втомі, занепаді сил, перевтомі, цукровому діабеті, недокрів'ї, гіпертонії, атеросклерозі.
Хороший подорожник і при будь-яких шкірних хворобах.Соком або відваром листя здавна лікували в народній медицині гнійничкові захворювання шкіри, фурункули,незагойні рани, пролежні, діабетичну гангрену.
Несподівано для себе я знайшла ось такий ще один рецепт від кашлю.Неодмінно випробую його.Вистачить фармацею збагачувати.
Сироп від кашлю; Свіже листя і пагони подорожника в подрібненому вигляді перекладають шарами, складаючи в банку, посипаючи цукром. Потім банку з заготівлею щільно закривають і зберігають у прохолодному приміщенні. Сироп буде готовий через 2 місяці. Він акуратно зціджує, і його дають дітям і дорослим.На сьогодні все.
Будьте здорові і Благословенні!!