Магонія падуболиста.
Робота з сайтом займала час і сили.Сайт в загальному - то запущений,тому продовжуємо знайомитися з рослинним світом.
Похід вихідного дня на Великий луг,відкрив багато чого цікавого і важливого.Але найбільшим відкриттям для мене було-ягоди магонії.Я давно знайома з цією рослиною,але вважала його більше декоративним чагарником,часто як флорист користувалася його листочками,які не в'януть.
Снєжка,спасибі за підказку.Я наслідуючи тебе приклад -спробувала ці чудові плоди.Смачно...Дуже.Кисленькі,без терпкості ягідки...Ну а так,як істота я вельми цікаве ,чи допитливе(це вже хто як вважає),побрела на простори інтернету за інфою.Ділюся.....
Магонія падуболиста.
По-перше, це рослина дуже декоративно. Як тільки починає сходити сніг, з'являється невисокий чагарник з шкірястими темно-зеленими листками. До кінця травня рослина зацвітає пишними шапками жовтих квіток, які до липня-серпня перетворюються в матово-сині ягоди з темно-червоним соком і 2-5 блискучими червоно-бурим насінням.Та й листя шкірясті,блискучі,змінюють до осінь колір - прекрасні.
Так що рослина прикрашає ділянку з самої ранньої весни до відходу під сніг..
По-друге, магонія у себе на батьківщині - харчова рослина, плоди якого додають для кольору в компоти, киселі і вино. В даний час у цьому напрямку ведеться робота і вже створені форми з досить приємними плодами і відносно високою врожайністю.
По-третє, ця рослина володіє лікарськими властивостями. В американській медицині вона знаходить застосування при діареї, диспепсії, подагрі, ревматизмі, захворюваннях нирок, печінки і жовчного міхура (в якості жовчогінного). Крім того, вона досить ефективно допомагає при шкірних захворюваннях, в тій чи іншій мірі пов'язаних з порушенням обміну речовин. Основні діючі речовини магонії – алкалоїди, найбільш вивчений з яких берберин (він взагалі характерний для родини барбарисових, за що і отримав свою назву). Завдяки проведеним експериментам було виявлено, що берберин, який є в ягодах, допомагає захистити кістковий мозок, і він сприяє більш швидкому відновленню після курсів хіміотерапії і променевого опромінення.
Екстракт кореня магонії падуболистной допомагає впоратися з віковими хворобами, нейтралізує дію вільних радикалів, а значить має антиоксидантну властивість, покращує циркуляцію крові і зміцнює стінки капілярів, діє до 15 разів активніше вітаміну Е. Використовується при гастритах і загальних захворюваннях травного тракту, стимулює функцію жовчного міхура, знижує ймовірність запорів.
Клінічні випробування показали, що листя магонії падуболистной мають дуже потужним антибактеріальним, а найголовніше - антипаразитарну дію. Справа в тому, що жовч – це сприятливе середовище для проживання багатьох мікроорганізмів та паразитів – насамперед лямблій. Тому необхідно постійно контролювати ці мікроорганізми – цим і займається екстракт магонії. Крім того екстракт магонії падуболистной вже багато років використовується в народній медицині при різних захворюваннях шкіри.
До складу ягід магонії падуболистной входить велика кількість аскорбінової кислоти , яка підвищує захисні функції організму і підвищує імунітет. Завдяки цьому людина значно легше переносить простудні та вірусні захворювання.
Ягоди поліпшують відтік лімфи, підвищують циркуляцію крові та сприяють зміцненню стінок судин.
Батьківщина цього чудового рослини - Північна Америка. Якщо відламати гілочку, то здасться яскраво-жовта на зламі деревина. Індіанці використовували відвар рослини для фарбування тканин і виробів з шкіри в жовтий колір.Для цього зробіть концентрований відвар з кори гілок або наструганных гілочок, пропорція приблизно 50-100 г/л. Для кращого вилучення барвників додайте трошки оцтової або лимонної кислоти. Після цього прокип'ятіть сировину протягом 20-30 хвилин, дайте настоятися, процідіть і випаруйте наполовину. Після цього занурте в розчин попередньо простиранную пряжу або тканину. Нагрівайте на водяній бані протягом години. Після цього прополощіть в чистій воді і висушіть.
Ну і звичайно - ж фото,я буду не я ,якщо не викладу свої фото.Будьте здорові і молоді.