Квітка Будди,Франжіпані, вона ж Плюмерія!
Знаю,що не багато,знають цю екзотичну красуню.Слухайте...
Своє наукова назва — Plumeria — рослина отримала на честь французького ботаніка Шарля Плюм'є - першого вченого, описав його під час експедиції в Центральну Америку.Друге ім'я рослина отримало на честь дворянської династії парфумерів з Італії Франгипани, що випускала в XVI столітті парфуми на основі квіток плюмерії. До речі, їх великою шанувальницею в свій час була Катерина Медічі.
Головним достоїнством франжіпані є її яскрава, помітна тропічна краса. Тому рослину можна зустріти не тільки на батьківщині(Центральна Америка). Навіть одне квітуче деревце або кущ жасмину (а цвіте вона довго і рясно) перетворює навколишній світ, вносить у нього виразно звучать ноти свята і торжества, супроводжувані чудовим ароматом з тонами цитрусових, жасмину, гарденій. Не дарма на Балі і в Лаосі плюмерії обрали на роль національної квітки.
В буддистських країнах франжіпані символізує безсмертя, у зв'язку з чим її часто висаджують біля храмів і іменують «храмовим деревом». В Індії плюмерії називають «деревом життя», так як її гілки, навіть зрізані, за рахунок містяться в них запасів води і поживних речовин ще деякий час продовжують розкривати свої бутони і цвісти.
Кришнаїти стверджують, що франжіпані була улюбленою квіткою їх головного бога. У індіанців майя плюмерія служила символом еротики і жадання. Ацтеки використовували її квіти для прикраси вівтарів, а вставляти квіти жасмину на зачіски мали право тільки дочки вождів.Там, де ростуть плюмерії, їх квітки часто супроводжують аборигенів під час важливих життєвих подій, як радісних, так і сумних .На Гавайських островах з квіток жасмину і інших рослин роблять ароматні квіткові гірлянди — леї, які місцеві жителі і туристи вішають на шию.
Завдяки Катерині Медичі в XVI столітті були вельми популярні парфуми на основі квіток плюмерії, Сучасні парфумери теж використовують ефірні олії квіток плюмерії при складанні ароматичних композицій. Абсолют (тобто спиртовий екстракт) квіток жасмину вже сприймається як готові духи. Аромат ефірного масла характеризується як інтенсивний, багатий, солодкий, квітковий з відтінками зелені, м'якими фруктовими або пряними нотами на задньому плані.
Аромат франжипани обладает свойствами афродизиака, способствует восстановлению психологического равновесия и гармонии, вдохновляет, а потому используется при лечении апатии, страхов, стрессов, депрессий, умственной усталости. Пробуждает чувственность и любовное желание. Аромат обладает седативным эффектом: Эфирное масло стимулирует выработку вещества в головном мозге, которое вызывает у человека чувство эйфории. Несколько капель масла создадут атмосферу любви, счастья, удовольствия. Волнующий аромат поможет избавиться от импотенции и фригидности, обнажая самые тайные желания В косметологи находит применение вытяжка из масла плюмерии, поскольку она обладает противовоспалительными, антиоксидантными и регенерирующими свойствами. Корни, кора, листья и цветки франжипани используются аборигенами при лечении разнообразных заболеваний.
Существует семь видов растения.Плюмерию можно выращивать как комнатную культуру. В этом случае она может вырастать высотой более двух метров. Сегодня плюмерию можно довольно часто увидеть как в оранжерее, так и в современном просторном помещении. Растёт плюмерия быстро, любит солнечные места.Размножают франжипани посевом семян и укоренением черенков, которые очень хорошо переносят транспортировку.Полученные из черенков растения могут порадовать своими цветками уже в первый год жизни, а франжипани, выращенные из семян, зацветают в возрасте 2—5 лет. При хорошому утриманні плюмерії починають цвітіння пізньої весни і завершують його ранньої осені.Ось така вона - екзотична принцеса.
Квітка Будди - плюмерії.
Інші статті